Demo

کوچینگ

زمانی بود که تمامی هوش وحواس، نگرانی ها و تمرکز یک مدیر بر روش نوسانات بازار، فعالیت مجموعه ( کیفیت و کمیت در تولید و فروش محصول یا خدمات ) و رهبری کارمندان خلاصه می شد و برای وی این مساله کاملا جا افتاده بود که مثلا برای مقابلـــه با مشکل (X) یا ( y) کافی است به طریق (h) یا (p) عمـل کرد تا به نتیجه دلخواه رسید. در آن زمان مردم را منطقی و منطق را حاکم بر تمامی امور می دانستند تا این که در دهه 90 میلادی شاهد تحولات عجیبی در زمینه های اقتصادی جهان بودیم . همانطور که گفتیم این تحولات تمامی جهان را در بر می گرفت و بعضی آن را درارتباط با شکوفایی کشورهای آسیایی می دانستند؛ حال آن که حقیقت امر دررابطه با اصل کانو می باشد و ریشه آن را می توان در مطالعه وتحقیقی که هانری پوتن کاره ، ریاضی دان فرانسوی در حدود سال 1900 میلادی برای انجمن بازرگانان و اقتصادانان فرانسه انجام داده بود یافت. وی پس از بررسی ومطالعاتی که صورت دادنتیجه کار خود را اینگونه گزارش داد ؛ این امکان وجود دارد که یک تغییر کوچک در یک مجموعه بسیار کوچک در فازنهایی خود تشکیل یک تغییر بزرگ در یک مجموعه بسیار بزرگ را بدهد که به هیچ عنوان قابل پیش بینی نخواهد بود. هر چند در آن زمان اقتصاددانانی که وی را برای این منظور استخدام کرده بودند تا بتوانند پیش بینی بازارهای جهانی را بکنند و در نتیجه با پیش بینی صحیح بتوانند حداکثر بهره را ببرند از نتیجه تحقیقات وی هیچ چیز نفهمیدند ، اما درسالهای 60 میلادی در اوج تحولات اقتصادی جهانی و شکل گیری فرم جدید کلونیز اسیون ( مستعمرگی ) و اصول جدید سرمایه گذاری و خدمات رسانی همه قانون پروانه را تا مغز استخوان خود حس کردند. قانون پروانه در نتیجه مطالعات هواشناس معروف امریکایی به نام ادوارد لورنز می باشد.

وی قانون پروانه را چنین بیان میکند:
پر زدن یک پروانه در استرلیا می تواند بر تغییرات مهم فیزیکی تا حد یک توفان در فلوریدا تاثیر بگذارد.
این امر امروزه به سهولت قابل لمس می باشد؛ به صورتی که ما می دانیم مثلا یک اتصال بد در یک سیستم الکتریکی می تواند تا حد نابودی یک سیستم بزرگ پیش برود و دستگاه بزرگ را نابود کند. وجود فیوزها و تابلوهای گوناگون واستقرار یک سیستم امنیتی مانند ترانس ، گواه این موضوع می باشد. درهمین راستا می توان به جرات گفت که یک تغییر کوچک در مثلا زئیر می تواند در بورس نیویوریک و یا مثلا در فعالیت فلان کارخانه در هند اثر بگذارد و این کاملا غیر منتظره خواهد بود؛ پس در این راه هیچ چیز قابل پیش بینی نیست .
پس چنانچه در یک مجموعه یک نفر در هر پستی که باشد به وظائف خود آنچنان که باید و به هر دلیلی عمل ننماید به راحتی می شود پیش بینی کرد که فعالیت آن مجموعه دچار اختلال خواهد شد.
در شرائط کنونی مسائل گوناگون مانند مشکلات اقتصادی ، بیکاری ، تداخل فرهنگها ، رقابتهای فشرده ، شتاب در توسعه های انفرادی وجهانی ، مسائل خانوادگی و .... موجب فشارهایی برروی انسانها می باشد که پیامد آن به صورت رفتارهای ناهنجاری شکل می گیرد و در نتیجه اینها عملکرد مجموعه ها که در رابطه با اینگونه ناهنجاریها میباشند زیر سئوال می رود.
با توجه به نکات بالا ودر راستای بهینه سازی نیروی انسانی در فضای سازمانی ، تولیدی ، آموزشی و یا حتی تجاری و آزاد دانشمندان موفق به کشفیات قابل توجه ای در زمینه علوم و توانایهای ذهنی گردیدند که امروزه در اکثر کشورهای پیشرفته صنعتی از راهکارهای منشعب از این کشفیات درجهت پیشرفته هرچه بیشتر مجموعه ها استفاده می کنندکه البته نتایج بسیار درخشانی را هم دربرداشته است به صورتی این نوع آموزشها جنبه عمـومـــی و اجبــاری پیدا کرده اند.
آموزشها یاد شده در ایران برای اولین بار توسط دکتر کورش معدلی فارغ التحصیل از فرانسه و دارای برد تحصیلی ماستر در روشهای روان شناسی مدیریت معرفی گردید.

شرایط کنونی و وجود مسائل گوناگون در را بطه با وضعیت اقتصادی، رقابتهای فشرده، شتاب در توسعه وآینده تجارت و صنعت روبه یک استاندارد جهانی قدم بر می دارد .

برای تولید بهتر، فروش بیشتر وتوسعه گسترده ترراهی به جز شناخت و بکارگیری شیوه های نوین وعملی در مدیریت، بازاریابی وفروش که تا کنون اثرات فوق العاده و مثبت خود را در شرکتهای چند ملیتی به اثبات رسانده اند نیست و طبعاً هر مجموعه ای که خواهان پیشرفت باشد باید این علوم را بکارگیرد ، از نتایج مثبت و شگفت انگیز آن بهره ببرد و هر چه سریعتر خود را در فضای بین المللی قرار دهد.

بکارگیری شیوه های مورد استفاده توسط شرکت های مطرح جهان دربخش مدیریت ارشد ، مدیریت و کارمندان باعث میگردد تا درصحنه رقابتهای تنگا تنگ رسیدن به اهداف عالی مجموعه قابل دسترس گردد و بدین سان مجموعه در جایگاهی شایسته قرار گیرد.

گروه کا نون برنامه ریزی علمی پژوهشی ایران به مدیریت دکتر کورش معدلی* فارغ التحصیل از فرانسه با تیمی از مربیان و متخصصین با تجربه درآموزش مدیریت نوین برای اولین بار در ایران آخرین تکنولوژی مدیریت را همگام با کشورهای پیشرفته صنعتی در اختیار مجموعه های داخلی می گذارند ودر این راه پس ازآموزش با ارائه یک پشتیبانی قوی موفقیت شما را درصحنه داخلی وخارجی تضمین می نماید.

هدف کانون برنامه ریزی علمی پژوهشی ایران آشنا کردن کل کارمندان یک مجموعه بر حسب طبقه بندی کاری ورتبه ای به آخرین دستاوردهای مدیریت فردی و حرفه ای است تا هم از درون و هم از برون تبدیل به فردی موثر شوند که بی شک تاثیر آن در درجه اول بر خود مجموعه می باشد. کانون برنامه ریزی علمی پژوهشی ایران این افتخار را دارد تا برای اولین بار در ایران ترکیبی از آخرین اطلاعات روز بازاریابی و مدیریت را به همراه علوم روانشناسی پیشرفته مدیریتی NLP طبق آخرین روش های پیشرفته بین المللی در اختیار سازمان های مختلف قرار دهد .

دکتر کورش معدلی خود از پیشگامان متخصص در سیستم کوچینگ مدیریتی در فرانسه می باشد که درکارنامه فعالیتهای کوچینگی خود افتخار کار کردن با شرکتهایی چون الکاتل ، آ ژ اف ، توتال ، ب ث آ وآلیانز را دارد.

 


منبع : کانون ان ال پی ایران

 
Award 2013

گواهینامه مستر NLP

از موسسه Body & Mind conception فرانسه

Award 2011

گواهینامه مستر NLP

از موسسه Body & Mind conception فرانسه